Bolek – kto to?

Od kilku dni wszystkich elektryzuje sensacyjna wiadomość jaka obiegła media dotycząca oczywiście odnalezienia, a właściwie odzyskania teczek przechowywanych przez generała Kiszczaka.

tajne akta bolekDokument z podpisem dostarczyła do Instytutu Pamięci Narodowej, w celu jego rzekomej sprzedaży, wdowa po generale pani Maria Teresa , i to okazało się wierzchołkiem góry lodowej. Prokurator tegoż instytutu w asyście policji, udał się do willi dawnego szefa Wojskowej Służby Wewnętrznej MON i po przeprowadzeniu rewizji znaleziono około pięćdziesięciu kilogramów nielegalnie przechowywanych dokumentów.

Wiemy na pewno co zawierają dwie teczki, potwierdził to prezes IPN dr Łukasz Kamiński, mianowicie historię współpracy Lecha Wałęsy (tw bolek ? ), posługującym się w owym czasie pseudonimem bolek, ze służbami bezpieczeństwa. Potwierdzono prawdziwość tych dokumentów, datowanych na lata 1970-1976, natomiast czy zawarte tam informacje nie były fałszowane, zbada to grafolog. Wniosek jednak nasuwa się sam, a mianowicie po co Kiszczakowi fałszywki?

(Visited 74 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail