Jaki kamień wybrać na kominek?

kominek w salonie

przeżywają obecnie swój renesans. Przestały być one kojarzone jedynie z historycznymi wnętrzami, a teraz coraz częściej wykonywane są również, w tych bardzo nowoczesnych. Dzieje się tak za sprawą szerokiej gamy dostępnych materiałów, z których mogą być one wykonywane. Jak dobrać materiał na kominek? Sprawdźmy!

Obudowy kominkowe z całego świata

Współczesne daje nam możliwość wykonania kominka ze swoich marzeń. Wybierając się do kamieniarza naszym oczom ukarzą się dziesiątki różnych materiałów, których oglądanie może spowodować u nas niezły zawrót głowy. Ciekawy wybór oraz profesjonalne doradztwo oraz wykonanie można znaleźć tutaj: sloninka.pl/oferta/obudowy-kominkowe

Granity, piaskowce, marmury – złota trójka

obudowa kominkaAby nie „zakręcić się” zbyt bardzo warto pamiętać przy wyborze materiału na kominek o tej złotej trójce, dzięki temu łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni materiał, który idealnie wpasuje się w stylistykę naszego wnętrza. Jednak oprócz tych – które są najbardziej popularne – często zapominamy o całej reszcie (wapieniach, onyksach, łupkach, bazaltach i innych), dzięki którym mamy jeszcze większe możliwości stworzenia idealnego kominka.

W zależności od wybranego materiału kominek wpasuje się w klimat wnętrza i będzie jego główną ozdobą. Pomimo, że przyzwyczajenie ciągnie nas w stronę „złotej trójki”, warto zapoznać się również z innymi materiałami kamiennymi. Dzięki temu możemy zaprojektować kominek zupełnie wyjątkowy.

(Visited 98 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail