Jak oszczędnie zrobić zakupy?

Każda pani domu wie, że spożywcze to główny wydatek rodzinnego budżetu. Zatem na nich można najwięcej zaoszczędzić. Poniżej pięć rad jak to zrobić.

Lista
To niezbędnik każdych rozsądnych zakupów. Unikamy wtedy niezaplanowanych i często niepotrzebnych rzeczy. Listę sporządzamy systematycznie w domu, kiedy zauważamy, że coś się kończy.

Bazarek
W takim miejscu warto kupować świeże owoce i warzywa. Po pierwsze są one zdrowsze i lepszej jakości od tych z marketów. Po drugie często są o wiele tańsze i na pewno lepiej smakują.

Dyskont
torba na zakupyTam najtaniej kupimy większość interesujących nas rzeczy. Produkty nie są markowe, ale produkowane dla tych sklepów przez duże firmy. Nie płacąc za znaną markę jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić.


Warto przeglądać gazetki i porównywać ceny. Jeżeli kupimy dwie rzeczy, w promocyjnej cenie, to oszczędność jest większa. Dotyczy to oczywiście produktów z długim terminem przydatności do spożycia.

Pośpiech
Promocyjne oferty często wręcz nas bombardują po wkroczeniu do sklepu. Większość z nas pochopnie decyduje się i sięga po tzw. okazję. Jednak po powrocie do domu zakupiona rzecz, nie wydaje nam się już niezbędna. Dlatego zawsze warto się zastanowić. Pośpiech nie jest wskazany przy rozsądnych zakupach.

(Visited 36 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail