Odpis od podatku

Podczas gdy dostarczamy zeznanie podatkowe to w większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy z tego że 1% podatku można przeznaczyć fundacjom. W TV cały czas obserwujemy podobne wołania, jednakże nie pamiętamy pod czas uzupełniania deklaracji podatkowej o opcyj przekazania cząstki na rehabilitacje niepełnosprawnych. Przeważnie ten niewysoki jeden procent podatku robi, że na buziach będących w potrzebie chorych pojawia się uśmiech.

Ten 1% podatku to fragment podatku który powinien powędrować do budżetu państwa, a nie na nasze konto w banku, więc nie jest on fragmentem zwrotu podatku, podarujmy go więc na cel, który uznamy za szlachetny. W większości sytuacji są to przekazy mniej więcej 10zł, nie są to bardzo duże wielkości. Jednak gdy kilkadziesiąt ludzi przekaże ten jeden podatku na ten sam cel to zgromadzona kwota znacząco się powiększa. Nie lubię prosić o pomoc, jestem osobą która bez wsparcia finansowego nie jest w stanie walczyć z chorobą. Wszystkie koszty finansują moi rodzice, wspomagają mnie. Jest im trudem podołać podstawowym potrzebom codziennej rehabilitacji. Jak żyć, funkcjonować w społeczeństwie jak zwykli ludzie, wykonywać pracę, często o tym rozmyślam. Dzięki ćwiczeniom mam tego namiastkę, chce chodzić do pracy, ale nie mam sposobności tego wykonywać.

Zwracam się z prośbą o podarowanie mi jednego procenta podatku który wesprze mnie w ćwiczeniach. Każdego roku bardzo dużo napotykam chętnych osób, które bezproblemowo mi pomagają co powoduje, że mam siłę na lepszą przyszłość. Wiadomo, że nie wyzdrowieje zupełnie, ale będę miał lepsze życie. Aktualnie mam trzydzieści jeden lat, od urodzenia mam mózgowe porażenie dziecięce i nadal zmagam się z chorobą. Niemniej jednak zostałem nauczony jak być twardym i walczyć o indywidualne życie życie i zdrowie, bez nakładu finansowego nie jest to takie proste. Żeby nie pogłębiać choroby jest mi potrzebna stała rehabilitacja z rehabilitantami, jest to konieczne.

Dominik BorkowskiZałożyłem swoją stronę WWW, od jakiegoś czasu umieszczam na niej swoją historię, co jakiś czas dodaję na nią nową historię. Na tej stronie zamieściłem informacje na temat jak przekazać mi jeden procent podatku. Staram się pomagać innym ludziom, głownie przez internet na forach dyskusyjnych. Mimo że Internetowy świat jest miejscem, gdzie czuję się na równi z innymi to jednak potrzeba bycia zupełnie zdrowym jest bardzo ogromne. Z tej przyczyny zwracam się o pomoc, o przesłanie 1% podatku na moje leczenie i rehabilitację.

Drodzy Internauci, zapraszam na moją stronę, jeśli jeszcze nie wiecie jak przesłać mi 1% podatku to wszelkie potrzebne wskazówki znajdziecie tam drobiazgowo opisane.

MOja strona oraz informacje o mnie: http://inik.pl/1-podatku/

(Visited 16 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail