Co to jest dzień bez auta

Sporo uczonych ludzi mówi o dniu bez wozu, o którym w internecie da się wyszukać ogromnie dużą ilość informacji. Najlepsze i absolutnie trafne opinie , w głównej mierze posiadają osoby, jakie chcą bytować w zgodzie z przyrodą. Z owego również względu Międzynarodowy Dzień bez Wozu jest obchodzony także w Polsce.
W 1998 roku we Francji rozpoczęto ideę dnia bez samochodu, czyli CarFree Day. Na przestrzeni trwania owego dnia, a bardziej koncepcji proekologicznej, spora część centrów miast jest wstrzymywana dla samochodów. Przybycie do środka miasta jakie jak raz zadeklarowało się świętować wzmiankowany dzień wyłączając z ruchu samochodowego centrum, odbywać się może wyłącznie na piechotkę, bądź naturalnie bicyklem, czy też komunikacją miejską. Od Czasu koncepcja ta jest zaaprobowana przez świat dzień wyżej wymieniony jest zwany z angielskiego: Car Free Day. Cały czas dzień omówiony jest celebrowany 22 .09 w Europie plus na świecie, a w Polsce jest uczczony urzędowo od 2002 roku. W naszym kraju carfree day został inicjowany pod mecenatem Ministerstwa Środowiska. W roku 2008 do omawianej inicjatywy przyłączyły się aż 84 miejscowości w Polsce ( dane z wikipedii) .
Inicjatywa ta ma na celu skierowanie atencji na wybitnie godzien wyróżnienia wątek jakim jest rozpropagowanie wiedzy o ujemnych rezultatach stosowania pojazdów. Jest to także reklama przewozu społecznego, a co najlepsze, zademonstrowanie społeczności że po mieście jest możliwość się przemieszczać także nieszkodzącymi środkami transportowania się którym są rowery, albo komunikacja miejska, a w sporej ilości przypadkach są to tramwaje i trolejbusy. Przede wszystkim przyczynia się to do opanowania wrzasku wielkich miast oraz zabrudzenia powietrza, a co się z tym łączy dokładnie rozwija się komfort życia w dużym mieście.

Można poczytać o Warszawskim dniu bez samochodu tutaj: carfree

(Visited 13 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail