Dokąd na wycieczkę? Do Świnoujścia

latarnia w Świnoujściu miniatura

Jeżeli zielona szkoła to tylko w Świnoujściu. Dlaczego? Ponieważ jest to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miast nad polskim morzem.

Atrakcje Świnoujście

latarnia w Świnoujściu miniaturaJedną z największych atrakcji jest latarnia morska z 1858 roku, której wysokość sięga 68 metrów. Jest ona nie tylko najwyższą latarnią na naszym wybrzeżu, ale również najwyższą nad Bałtykiem i jedną z najwyższych na świecie.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które ma swoją siedzibę w budynku byłego Ratusza Miejskiego – najstarszym budynku w mieście. Wcześniej w tym miejscu znajdował się schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej, a jeszcze wcześniej targ rybny i bydlęcy.

Wycieczki Świnoujście

Bałtycki park MiniaturTym turystom, dla których atrakcje w Świnoujściu to za mało, można zaproponować wycieczkę do Międzyzdrojów, gdzie znajduje się Bałtycki . Tam będą mieli niepowtarzalną okazję odbycia niezwykłej podróży – w 45 minut dookoła Bałtyku. W Parku Miniatur znajdują się modele najciekawszych latarni i zabytków morskich pochodzących z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii.

Świnoujście to wspaniałe miejsce zarówno na wycieczkę szkolną, jak i na uroczy weekend z rodziną. Warto tu przyjechać.

Tekst oraz opis wzorowany na informacjach ze strony: http://baltyckiparkminiatur.pl/nadmorskie-atrakcje/atrakcje-swinoujscie/ oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Baltycki_Park_Miniatur_w_Mi%C4%99dzyzdrojach

 

(Visited 63 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail