Recepta na piękne włosy i twarz

Błyszczące i pełne blasku włosy okalające twarz bez krostek to efekt kosztownych zabiegów. Czy zawsze? Postaramy się podpowiedzieć, jak bez wizyty u profesjonalisty poprawić wygląd i nie zbankrutować.

Zimna kąpiel
Mało osób wie, że najgorsze co możemy zafundować naszym włosom, to gorąca woda. Taka temperatura sprawia, że się rozdwajają i są pozbawione blasku. Nawet najdroższy szampon, ale użyty z gorącą wodą nie przyniesie efektu. Najlepiej myć włosy zimną lub chłodną wodą, wtedy struktura włosa nie jest naruszona i może on przyjąć kosmetyk. Już przy płukaniu będzie odczuwalna gładka powierzchnia. Nie należy także przesadzać z odżywką, bo często jej nadmiar obciąża włosy i tracą objętość. Kiedy nie musimy warto też zrezygnować z suszenia włosów.

Twarz
Problemy skórne, to efekt wielu czynników. Ważna jest dieta bez ostrych przypraw i nadmiary słodyczy. Jeśli pojawią się już jakieś krostki, nie należy ich wyciskać. To tylko pogarsza sprawę i roznosi bakterie po całej powierzchni twarzy. Najlepiej działa delikatna pianka lub żel myjący i punktowo maść wysuszająca. Sekretem idealnej cery jest zapomniany i niedoceniany bratek. Jest on zawarty w większości specyfików na poprawienie wyglądu. Jednakże najlepsze efekty ziele daje w naturalnej postaci, czyli po prostu herbatki. To koszt kilku złotych, a pity regularnie napar przynosi poprawę na stałe już po kilku tygodniach.

(Visited 32 times, 1 visits today)
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail